Artėja nacionalinio konkurso EKOMOKYKLA finalas

Artėja nacionalinio konkurso EKOMOKYKLA finalas

Pasibaigė paskutinės projekto EKOMOKYKLA dalies – konkurso  „Ekomokykla“ atrankinių turų etapas. 

 

 

 

Lapkričio 29 d. geriausios Lietuvos moksleivių ekokomandos pristatys savo ekoidėjas finale. Finalinis renginys vyks unikaliame gamtos kampelyje Prienų rajone – Visuomenės harmonizavimo parke.

 Konkursasorganizuojamas pagal Socialinių mokslų kolegijos (SMK) įgyvendinamą projektą „Ekomokykla.lt – aplinkos išteklių tausojimo ir atsakingo elgesio iniciatyva Lietuvos švietimo sistemoje“ pagal 2007–2013 m. Sanglaudos skatinimo veiksmų programos VP3-1.4-AM-09-K priemonę „Visuomenės informavimo ir švietimo apie aplinką priemonių įgyvendinimas“.

Socialinių mokslų kolegijos ir projekto organizatorių VšĮ „Problemų sprendimo centras“ atstovai vyko į 20 šalies mokyklų, kuriose vyko atrankiniai konkurso turai. Juose dalyvavo 84 mokyklų moksleiviai. Projektas buvo labiau orientuotas į mažų miestelių ir kaimo vietovių moksleivius, todėl 70 proc. renginių vyko mažuose miesteliuose. Turų dalyviai ir žiūrovai turėjo galimybę pagilinti savo aplinkosaugines žinias ekologiniuose „proto mūšiuose“ ir laimėti ekodraugų įsteigtų prizų – leidyklų „Tyto alba“ ir „Alma littera“ knygų.

Kuo gyvena šalies mokyklos? Kokias ekologines idėjas puoselėja ir stengiasi išsaugoti 
mokyklų bei miestų / miestelių bendruomenės? Bendruomenės nori gyventi gražioje ir švarioje aplinkoje, todėl ir pateiktos ekoidėjos buvo susijusios būtent su dalyvių miestelių puoselėjimu, gražesnės ir švaresnės aplinkos kūrimu. O kaip tai padaryti? Moksleiviai siūlė daugybę idėjų: mokyti mažesnius rūšiuoti žaismingais būdais – papuošiant šiukšlių maišus šypsenėlėmis ar įvedant lipdukų, už kuriuos galima gauti prizų, sistemą, originaliai panaudoti atliekas ir iš jų pagaminti baldus, net įrengti eko kambarį, mažinti besaikį maišelių ir gamtos išteklių naudojimą, įkurti ekologines žaidimų aikšteles prie mokyklų, naudoti ekologišką transportą – dviratį ir kita.

Visus žavėjo ekoidėjos, kurias galima pritaikyti praktiškai: bioplastikas, tinkamas naudoti buityje bei maistui, „Nojaus laivas“ iš plastikinių butelių, išlaikantis net 200 kg svorį, natūralios valymo priemonės mokyklai ir namams, ekologinio švietimo filmas „Tapk žaliu su aštuoniais žaliųjų įsakymais“ ir daugybė kitų puikių ekoidėjų.

Į finalinį renginį pateko Alytaus r. Simno gimnazijos, Marijampolės Rygiškių Jono gimnazijos, Vilkaviškio r. Pilviškių „Santakos“ gimnazijos, Šakių r. Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazijos, Jurbarko r. Veliuonos Antano ir Jono Juškų gimnazijos, Pagėgių sav. Vilkyškių vidurinės mokyklos (Vilkyškių Jochaneso Bobrovskio vidurinės mokyklos), Šilutės r. Katyčių pagrindinės mokyklos komandos, Joniškio r.  Skaistgirio vidurinė mokykla, Šiaulių r. Gruzdžių gimnazija, Mažeikių r. Viekšnių gimnazija, Skuodo r. Ylakių gimnazija, Klaipėdos BALTIJOS gimnazija, Skuodo Pranciškaus Žadeikio gimnazija, Vilniaus Antakalnio gimnazija, Klaipėdos Vydūno gimnazija, Anykščių r. Viešintų pagrindinė mokykla, Kaišiadorių r. Žiežmarių gimnazija, Kauno r. Raudondvario gimnazija, Biržų r. Vabalninko Balio Sruogos vidurinė mokykla, Panevėžio Margaritos Rimkevičaitės technologinė mokykla, Utenos Dauniškio gimnazija, Ukmergės r. Veprių vidurinė mokykla.

Kuri komanda laimės vienuolika dviračių? Kam atiteks kiti puikūs prizai – albumai „Neregėta Lietuva“, loginiai „XS žaislų“ žaidimai? Tai paaiškės Visuomenės harmonizavimo parke  lapkričio 29 d. vyksiančiame renginyje. Atrankiniuose turuose vyko įnirtinga kova – jaunuolius patekti į finalą itin traukė žinia apie tai, kad visos komandos bus apdovanotos – tad galima neabejoti: baigiamajame projekto renginyje tikrai bus įdomu.

       
       
     
       
     
       
       
 
       
     

Organizatorius

ban         ban

Eko Draugai

EkoVisiemsGeraiDienai

© 2013 SMK
Sukurta: Creative Partner