Jau įvyko septyni  atrankiniai turai

Jau įvyko septyni atrankiniai turai

Jau įvyko septyni nacionalinio konkurso „Ekomokykla“ atrankiniai turai Alytaus, Marijampolės, Vilkaviškio, Jurbarko, Šakių, Pagėgių, Tauragės, Šilutės, Šilalės ir Tauragės regionuose.

Jau įvyko septyni nacionalinio konkurso „Ekomokykla“ atrankiniai turai Alytaus, Marijampolės, Vilkaviškio, Jurbarko, Šakių, Pagėgių, Tauragės, Šilutės, Šilalės ir Tauragės regionuose.

Atrankinių turų metu išrinktos septynios komandos, kurios vyks į baigiamąjį konkurso „EKOMOKYKLA“ renginį Europos parke.

Į finalinį renginį pateko šių mokyklų komandos:
· Alytaus raj. Simno gimnazijos,
· Marijampolės Rygiškių Jono gimnazijos,
· Vilkaviškio raj. Pilviškių „Santakos“ gimnazijos,
· Šakių raj. Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazijos,
· Jurbarko raj. Veliuonos Antano ir Jono Juškų gimnazijos,
· Pagėgių sav. Vilkyškių vidurinės mokyklos (Vilkyškių Jochaneso Bobrovskio vidurinės mokyklos),
· Šilutės raj. Katyčių pagrindinės mokyklos.

Pateiktos ekoidėjos ne tik ekologiškos, bet ir naudingos mokyklų bendruomenėms: pvz. Alytaus raj. Simno gimnazijos ekoidėja – pagamintas raidynas iš senų knygų, naudojamas kaip pagalbinė priemonė mokyti mažesniuosius pažinti raides. Originalių idėjų, kaip panaudoti atliekas pristatyta tikrai nemažai. Kai kurias galbūt norės įgyvendinti net didieji Lietuvos prekybos centrai, nes jos skatina neišmesti pakuočių ir kitų atliekų, o atiduoti jas perdirbti. Nemažai idėjų susijusios su atliekų rūšiavimu ir bandymu įtraukti į šį procesą kuo daugiau savo bendruomenės narių.
Net 20 geriausių ekoidėjas pristačiusių komandų 2013 m. lapkričio 29 d. dalyvaus baigiamajame konkurso renginyje Europos parke.

Nugalėtojų komandos nariai gaus po dviratį! Kitų vietų laimėtojai taip pat neliks nuskriausti – jie bus apdovanoti projekto draugų įsteigtais prizais: „Neregėta Lietuva“ albumais, loginiais žaidimais, kvietimais apsilankyti pramogų parkuose „KAR KAR“ ir „ONE“, ekskursijomis dviračiais Vilniuje, įvairiomis leidyklų „Tyto Alba“ ir „Lututė“ knygomis, bilietais į Žalgirio krepšinio rungtynes, ekskursija į Kazokiškių sąvartyną bei UAB „Regeneracija“ pagamintais guminiais batais iš perdirbto plastiko.
Mokyklos, dalyvavusios konkurse ir siekiančios diegti aplinkai draugiško elgesio principus savo veikloje, kviečiamos pasirašyti EKOMOKYKLOS deklaracijas ir prisidėti prie gamtai draugiško ir atsakingo elgesio mokyklų tinklo.

Konkursas organizuojamas pagal Socialinių mokslų kolegijos (SMK) įgyvendinamą projektą „Ekomokykla.lt – aplinkos išteklių tausojimo ir atsakingo elgesio iniciatyva Lietuvos švietimo sistemoje“ pagal 2007–2013 m. Sanglaudos skatinimo veiksmų programos VP3-1.4-AM-09-K priemonę „Visuomenės informavimo ir švietimo apie aplinką priemonių įgyvendinimas“.

Organizatorius

ban         ban

Eko Draugai

EkoVisiemsGeraiDienai

© 2013 SMK
Sukurta: Creative Partner