Nacionalinis projektas „Ekomokykla“

Socialinių mokslų kolegija inicijuoja nacionalinį projektą „Ekomokykla“.

Projekto tikslas - skatinti Lietuvos jaunosios kartos atsakingą požiūrį į gamtos išteklių saugojimą ekologinį sąmoningumą ir draugišką aplinkai elgesį.

Pagrindinės projekto veiklos:

• Aplinkosauginiai seminarai mokyklose;
  • Aplinkosauginės akcijos;
  • Nacionalinis moksleivių ekoidėjų konkursas „Ekomokykla“;
  • Ekomokyklų tinklas Lietuvoje.

Nacionalinis projektas „Ekomokykla“ 2013 metais:

Aplinkosauginiai seminarai mokyklose

2013 metais Socialinių mokslų kolegija suorganizavo 50 aplinkosauginių seminarų ir aplankė  daugiau kaip 2500 vyresnių klasių moksleivių visoje Lietuvoje.

Aplinkosauginių seminarų metu su moksleiviais buvo diskutuojama šiomis temomis:

• Efektyvus energijos naudojimas ir taupymas;
  • Vandens taršos mažinimas, vandens resursų teisingas naudojimas;
  • Atliekų mažinimas ir rūšiavimas;
  • Antrinio atliekų panaudojimo galimybės;
  • Pasaulinė klimato kaita ir kaip to išvengti;
  • Aplinkai palankaus gyvenimo būdo propagavimas.

Aplinkosauginės akcijos

2013 metų spalio 8 ir 10 dienomis Socialinių mokslų kolegija organizavo 2 aplinkosaugines akcijas Vilniaus Neries regioniniame parke ir Kuršių Nerijos nacionaliniame parke.

Akcijose dalyvavo daugiau kaip 600 moksleivių ir jų mokytojų. Aplinkosauginių akcijų metu moksleiviai buvo skatinami prisidėti prie gamtos atkūrimo ir saugojimo. Vilniaus Neries regioniniame parke ir Kuršių Nerijoje moksleiviai tvarkė aplinką, rinko šiukšles, tvirtino kopagūbrius, rinko sausuolius ir genėjo medžius.

Nacionalinis moksleivių ekoidėjų konkursas „Ekomokykla“

2013 metais Socialinių mokslų kolegija organizavo nacionalinį moksleivių ekoidėjų konkursą „Ekomokykla“. Konkurse 20-yje atrankinių turų dalyvavo daugiau kaip 2700 moksleivių iš visos Lietuvos. Į finalą buvo atrinktos 22 stipriausios moksleivių ekoidėjos. Pagrindinį prizą finale laimėjo Klaipėdos Baltijos gimnazijos “ŽEKOPLE” komanda – jai atiteko 11 „Ekomokyklos“ dviračių.

Ekomokyklų tinklas Lietuvoje

Vykdydama nacionalinį projektą „Ekomokykla“, Socialinių mokslų kolegija kuria Ekomokyklų tinklą Lietuvoje.

Mokyklos, siekiančios diegti aplinkai draugiško elgesio principus savo veikloje, skatinamos pasirašyti EKOMOKYKLOS DEKLARACIJĄ ir prisidėti prie gamtai draugiško ir atsakingo elgesio mokyklų tinklo Lietuvoje. Šios mokyklos savo veikloje plėtos ir sudarys galimybes diegti aplinkosauginio ugdymo programas mokyklose, rūpintis jaunimo aplinkosauginiu švietimu formuojant atsakingą, brandžią, savimi ir gamta besirūpinančią asmenybę. 2013 metais Ekomokyklos deklaracijas pasirašė daugiau kaip 100 Lietuvos bendrojo ugdymo įstaigų.

Projektas finansuojamas pagal 2007 – 2013 m. Sanglaudos skatinimo veiksmų programos VP3-1.4-AM-09-K priemonę „Visuomenės informavimo ir švietimo apie aplinką priemonių įgyvendinimas“.

Sėkmingai įgyvendintas SMK projektas „Ekomokykla.lt – aplinkos išteklių tausojimo ir atsakingo elgesio iniciatyva Lietuvos švietimo sistemoje“ skatina ir ateityje inicijuoti įvairius eko renginius, iniciatyvas, akcijas ir konkursus.